עיצוב גינה עם בריכת שחיה ודק

עיצוב כינה עם במבוק צל ושרכים
עיצוב כינה עם במבוק צל ושרכים

תהליך התכנון עם הלקוח
גלריית תמונות  

לצורך יצירת עיצוב גינה עם בריכת שחיה ודק עם אבן צפחה צריך לבצע קשר מחבר בתכנון הקווים ובהתאמה לאזורים הגננים. דירות גן בדרך כלל מכילות גינות של בין 40 מטר ל 150 מטר רבוע. בגינה זו נפל בזכותנו לעצב גינה לדירת גן בשטח של 520 מטר רבוע. אז ראשית נאמר תודה ללקוח אסף שנתן לאסף ערבות יד כמעט חופשית במשימתו להגשים את חזון הגינה של אסף. במאמר זה אספר מעט על דרך קבלת ההחלטות שקורות ברובן בפגישת הראשונה, תכנון גינה בבית הלקוח.

תהליך התכנון עם הלקוח

  1. ראשית הלקוח ביקש בריכה. בריכה ללא אישורים מותרת כאשר היא מוגבהת בכ-60 סנטימטר מעל גובה האפס אפס של הבית. התחלנו עם בריכה הממוקמת אל מול החלון של סלון הבית עם דק שעוטף אותה, כשמטר מהקירות השארנו לטובת המשכיות של הצמחייה.
  2. הייתה התלבטות מצד הלקוחות אם למקם את הבריכה קרוב לבית או רחוק ממנו. לנו היה ברור שעדיף למקם אותה רחוק יותר כיוון שאם היא ממוקמת קרוב היא לא מקבלת מעמד ראוי בהיררכיה הכללית של עיצוב הגינה. מלבד זאת, לדעתנו נכון יותר למען הפונקציונליות והיופי להתחבר לבית עם דשא מקשר.
  3. הלקוח ביקש גינה מאוד שימושית. הם עושים בה אירועים רבים. מבחינתי זה אומר צמחיה רבה איפה שאפשר, בעטיפה, בזמן שכל השטח הפנימי הוא דשא סינתטי. יש כמובן לציין שכרגיל אצלנו קו הדשא בעטיפה מזגזג ומתעגל גם בדו ממדי וגם בתלת ממדי - מה שאומר גבהים שונים של עפר עם שילובים של אבנים שביחד יוצרים התבטאות יפה יותר של הצמחייה.
  4. בהמשך לגינה השימושית יצרנו דק מזמין מאוד כשכל הסביבה שלו היא מדרגות כאשר גובה כל מדרגה הוא 13 סנטימטר. מתאים לחוץ גם החלק הישר של המדרגה {רום} - 37 סנטימטר. אלו הם מדרגות שמזמינות לעלות עליהם ונוחות לעלייה
  5. גם הזויות של הפניות בדק הם 45 מעלות ולא 90 מעלות. כמו כל הדקים הם רכות ויוצרות חיבור מעברים זורמים והתאמה יפה לגינה שלצידי הדק.
  6. לקוח ביקש משטח למטבח חיצוני אז השתמשנו בשברי אבן צפחה ומיקמנו את המטבח בנקודה יפה בהיררכיה הכללית של הגינה ובמיקום נוח למשתמש, לא רחוק מהבית. תמונות של משטח הצפחה עם המטבח החיצוני בקרוב נוספו באביב.
  7. תאורת גינה עם המון גופי אוירה, תלויים על העצים ומשולבים בצמחיה עצמה, הם תאורת 12 volt ללא סכנת התחשמלות  המשנה את מראה הגינה בלילה לטובה ולהארה.
  8. רוב הגינה מאוכלסת על ידי עצי פרי שמנוף הוריד ישירות לבור. האמת שאנחנו מעדיפים הדרים לא בוגרים מאוד שהגיעו ממטע והונחו בגינה על ידי מנוף מכיוון שקשה להם לעבור ולצמוח יפה לאחר גיזום אגרסיבי. נוצרת בהם התנוונות גזע ואחר כך התייבשות גזע שאין לו בשביל מה להזרים מים כי אין עלים. אבל במקרה הזה הלקוחה ביקשה מאוד, אז הבענו את דעתנו ולא התעקשנו. 
  9. עצי הפרי, לפי הסדר בחשיבות: ליצ'י מנגו זית פג'ואיה תות בכות
 

לגינה הבאה  שיפוץ גינה של אסף מבת חפר


גלריית תמונות של הגינה

לגינה הבאה  שיפוץ גינה של אסף מבת חפר

 לסיכום: תודה לגולשים שנהנים מהאתר הזה ומפרגנים אנו נמשיך לעבוד קשה כדי להביא לכם עוד תמונות של גינות מעוצבות וכמובן נשתדל למצוא זמן גם לפרט בהקשרים שונים ובכיווני הסתכלות שונים על הדברים החשובים בתחום עיצוב הגינות הפרטיות.